(388) 115-45-877
Czy możemy zatrzymać starzenie? Nieśmiertelność w XXI wieku

Jeżeli wiesz już, na czym polega proces starzenia się, który został opisany tutaj, to z pewnością zainteresuje Cię kolejny, stojący na drodze do zdrowego i długiego życia temat, dotyczący zatrzymania tego procesu, tj. nieśmiertelności.

 

Ciekawość ludzi skierowana ku nieśmiertelności istnieje od zawsze. W starożytności to bogowie byli nieśmiertelni, tym różnili się od ludzi. Nieśmiertelność jest wątkiem w jednym z najstarszych pisanych dzieł – Eposie o Gilgameszu. Usłyszymy o niej również w legendach o kamieniu filozoficznym, czy też eliksirze młodości. Różne cywilizacje próbowały w charakterystyczny tylko dla siebie sposób zgłębić ten temat. 

Jednak jak wygląda podejście do nieśmiertelności w XXI wieku?

Dzisiaj, temat ten bez wątpienia przeniósł się już na stałe z popkulturowych dzieł, prosto do… laboratoriów.
I nie ważne czy są to prywatne ośrodki badawcze, czy też uniwersyteckie. Faktem jest, iż badania nad sposobem wydłużenia życia w XXI wieku prowadzone są niezwykle intensywnie, a co za tym idzie – dają niewiarygodnie obiecujące wyniki.

 

Dopóki jednak żyjemy, to nie będziemy mogli żyć w nieskończoność. Nie ma możliwości, abyśmy wydłużyli w ten sposób swoje życie, ponieważ nie na tym polega proces starzenia się.

Kluczem do osiągnięcia niewiarygodnie długiego życia jest dojście do etapu, w którym to tempo naprawy uszkodzeń w organizmie przewyższy prędkość powstawania nowych mikrouszkodzeń.

 

Prawdopodobnie nawet wszechświat nie jest wieczny. Jednak w obliczu powstawania globalnej wioski, i milionów możliwości których nie miały wcześniejsze pokolenia (w tym czas potrzebny na podróże międzyplanaerne) oraz wciąż rosnącej ilości wiedzy, której nabycie pozwoliloby nam na sprawne funkcjonowanie w siwecie, życie ludzkie staje się zbyt krótkie.

Sama nieśmiertelność nie jest możliwa, ale tez nie musi byc! {aubrey d egrey o tym mówi chyba w danubi]

Na koncu tego artykulu zrob faje podsumowanie i daj odnosnik do krotkiego artykulu na temat tego czlowieka co chce wydluzyc zycie]

 

Ciekawość ludzi dotycząca nieśmiertelności istnieje odkąd istnieją legendy. W starożytności bogowie byli nieśmiertelni, i tym różnili się od ludzi. Nieśmiertelność jest wątkiem w jednym z najstarszych napisanych dzieł – Eposie o Gilgameszu.
Różniące się, i oddalone od siebie od tysiące kilometrów cywilizacje

Pęd do nieśmiertelności istnieje odkąd istnieją legendy. Bogowie byli nieśmiertelni, tym różnili się od ludzi. Nieśmiertelność jest wątkiem w najstarszym pisanym dziele – Eposie o Gilgameszu, legendy o kamieniu filozoficznym, czy fontannach młodości, które napędzały różne, często oddalone od siebie cywilizacje. Proch w IX wieku stworzono w Chinach jako eliksir nieśmiertelności.

 

juz bedziemy miec 70lat, to postep technologiczny  w leczeniu ubytkow cofnie nas do 60 lat…

 

Dlatego, tak ważne jest, abyśmy zaczęli dbać o siebie już teraz 🙂

 

aubrey de grey

 

 

 

A że postęp technologiczny (czas/rozwoj) rosnie wykladniczo, to gdy my znów zblizymy sie do wieku 70 lat, to technologia zwroci nam juz 20 lat (50), aż dojdziemy do etapu 30 lat, i bedziemy szybciej eliminowac uszkdzoenia niz te sie akumulja

Nieśmiertelność… marzenie w kulturze etc

Jeżeli wiesz już na czym polega proces starzenia się, o którym pisałem tutaj, to z pewnością zainteresuje Cię kolejny, stojący na naszej drodze do zdrowego i długiego życia temat, w którym rozpatrzymy sprawę możliwości zatrzymania starzenia etc nieśmiertelnośc 

 

[pullquote] Pierwszym warunkiem nieśmiertelności jest śmierć .[/pullquote]

 

Dobrze, to już wiemy.
Wiemy również, że starzenie się to efekt uboczny procesów które nasz organizm przeprowadza abyśmy mogli żyć tu i teraz. 
Więc czy możemy zatrzymać proces starzenia się?
Biorąc pod uwagę prawa fizyki, i wciąż zwiekszającą się entropię we wszechświecie możemy uznać, że dopóki żyjemy, to nie mamy możliwości zatw rzymania procesów starzenia – tak jak działająca maszyna, której żywotność z każdym kolejnym użyciem zmniejsza się, ale…

Okazuje się jednak, że wcale nie musimy zatrzymywać procesów starzenia…

Co więcej, dążenie do takiego rezultatu jest z naszego punktu widzenia nieefektywne, i… nieopłacalne.

Dlaczego?

Ponieważ o wiele prostszą, i efektywniejszą drogą do uzyskania przez nas długowieczności jest bieżąca naprawa powstających uszkodzeń w organizmie.
Co ważne, szybkość procesu naprawy musi przewyższać prędkość powstawania nowych uszkodzeń, ponieważ jak już wiemy, kiedy nowe uszkodzenia powstają szybciej niż stare mogą być naprawiane, to w końcu przekroczony zostaje punkt krytyczny, i zaczyna się proces starzenia – a więc stopniowej akumulacji uszkodzeń w organizmie, aż do tego momentu, w którym ten nie może dalej funkcjonować i umiera. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2018, WieczneŻycie.pl All Rights Reserved.