(388) 115-45-877


Każdy z Nas się starzeje. Jest to nieuniknione, ze względu na to, iż procesy które do tego prowadzą są jednocześnie niezbędne dla naszego organizmu, aby ten mógł sprawnie funkcjonować w środowisku.

Nie oznacza to jednak, że skutków ubocznych owych procesów nie da się spowolnić, czy też zredukować ich negatywny wpływ na nasz organizm.

Niestety świadomość społeczeństwa na temat procesu starzenia się, który dotyczy nas wszystkich, jest wciąż zbyt niska. W związku z tym powszechna jest beznamiętna akceptacja tego, iż wraz z wiekiem tracimy te zdolności, którymi mogliśmy pochwalić się za młodu. Umiejętności i cechy, które sprawiały, iż wyróżnialiśmy się z tłumu.

Czy tak musi być?

Wszystkie badania nad strukturą społeczną w ostatnich latach jednoznacznie wskazują na to, że średnia długość życia wydłuża się, a w przyszłości dalej będzie rosnąć! Niestety, oznacza to również, że coraz dłuższą część naszego życia będą zajmować zwiększające się niedoskonałości i choroby związane z wiekiem.

Czy myślałeś do tej pory o tym, jak będzie wyglądać Twoje życie w przyszłości?

W jakiej będziesz kondycji?

Czy będziesz mógł uprawiać sport, bawić się i podróżować?

Czy zastanawiałeś się nad tym, w jaki sposób spędzisz te wciąż rosnące, dodatkowe lata Twojego życia?

Ludzie z reguły starają się zabezpieczyć swoją przyszłość jedynie w postaci pięknie wyremontowanego mieszkania, czy też oszczędności bankowych.
Każda z tych rzeczy pełni rolę, której wartość trudno pominąć, jednak większość zapomina o najważniejszym – o sobie. O tym, aby zadbać o własny organizm, ponieważ tylko to może dać im szansę na to, aby w przyszłości mogli w pełni korzystać i cieszyć się z tego, co do tej pory wypracowali.

Projekt WIECZNE ŻYCIE, to formuła mająca na celu zwrócenie uwagi ludzi na proces starzenia się. Proces, który dotyczy nas wszystkich, a który do tej pory był w dużej mierze pomijany, czy też sprowadzony jedynie do pojawiających się z czasem zmarszczek na skórze.

To miejsce, w którym zwracamy uwagę na to, w jak błędny sposób – pomimo wielkich odkryć na temat procesów starzenia w XXI wieku, wciąż postrzegana jest starość w społeczeństwie.
Konsekwencją tego jest nie podejmowanie odpowiednich działań, które przyczyniłyby się do tego, iż za kilkadziesiąt lat pojęcie starości moglibyśmy ograniczyć jedynie do stanu metrykalnego danej osoby, a nie jej faktycznych możliwości intelektualnych czy fizycznych!

Dlaczego współczesne podejście do procesu starzenia się jest błędne?

W dzisiejszych czasach główną gałęzią medycyny zajmującej się leczeniem chorób i niedoskonałości związanych z wiekiem jest geriatria.
Podejście geriatryczne ma jednak jedną, wielką wadę, która dyskwalifikuje tę gałąź medycyny jako skuteczną w przyszłości.

Dlaczego? O tym poniżej…

 

Jednym z najważniejszym aspektów wypierających geriatrię w przyszłości jest to, iż stara się ona zwalczać skutki, a tym samym choroby związane z procesem starzenia się w jego końcowym stadium. Innymi słowy, stara się ona “zatrzymać czas” i powstrzymać patologie zdrowotne, kiedy te już się pojawiły

Niestety jest to podejście z góry skazane na porażkę.  I o ile medycyna geriatryczna jest jedyną opcją dla osób u których zmiany związane z wiekiem już zaszły, to ta sama strategia z perspektywy osób, które chciałaby uniknąć w przyszłości efektów starzenia się staje się nieefektywna i krótkotrwała

Dlatego też w XXI wieku, ludziom dużo bliższy powinien stać się termin odpowiedzialnego starzenia się. Świadomość tego, iż nasze życie wydłuża się – a wraz z nim czas życia z różnymi niedogodnościami, które ten wiek ze sobą niesie, powinna nas mobilizować do jak najlepszego zgłębienia tego tematu już teraz!

Umożliwi to wprowadzenie do swojego życia kompleksowych, aczkolwiek prostych czynności które przyczynią się do ograniczenia skutków ubocznych starzenia, co w konsekwencji pozwoli nam zachować pełnię własnych możliwości na dłużej! Dodatkowo, wdrażając do swojego życia odpowiednią profilaktykę będziemy w stanie uniknąć większości chorób cywilizacyjnych, dotykających dziesiątki milionów ludzi rocznie! 

 

Zdrowa, silna i pełna entuzjazmu – a tym samym chętna do dzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą – starsza część społeczeństwa, to podstawa każdej z rozwijających się do tej pory cywilizacji. Jednak starzejące się społeczeństwo to nie tylko problem w postaci polityki społecznej. 

To niestety często dramat pojedynczych osób, które poprzez nieodpowiednie starzenie się, wynikające z braku podjęcia odpowiednich działań –  zmuszeni są w konsekwencji do zaprzestania brania udziału w społecznych inicjatywach, co skazuje ich na samotność.  

 

Warto to zmienić, i zachować jakość swojego życia jak najdłużej!
Zwłaszcza teraz, kiedy te nieprzerwanie wydłuża się!

Każdy z Nas ma wpływ na to, jak będzie wyglądać jego życie w przyszłości i czy będzie w stanie cieszyć się ze swojego zdrowia.

Czas i tak minie!

Pytanie tylko, czy chcesz zaakceptować ten fakt (wtedy czas stanie się Twoim sprzymierzeńcem, ponieważ im więcej czasu mamy, tym lepiej możemy przygotować się na nadchodzące zmiany), czy też wolisz zrobić z procesu starzenia się temat taboo, udając, że Ciebie to nie dotyczy, i czekać z tym do momentu, w którym nie będziesz miał już sił, aby sam wstać z łóżka?

Zapamiętaj – Masz wybór!
Dowiedz się na czym polega proces starzenia już teraz!

Copyright © 2018, WieczneŻycie.pl All Rights Reserved.